YAĞLI GÜREŞ HEYECANI SONA ERDİ.

Şenliklere Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektör yardımcısı Sebahattin Nas, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Garnizon Komutanı Erdoğan Mutlu, Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, çevre beldelerin Belediye Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan yağlı güreş karşılaşmalarında Başpehlivanlığı Samsun bölgesinden Fatih Atlı alırken, ikinciliği Antalya bölgesinden Hasan Cengiz, üçüncülüğü ise İzmir bölgesinden Yüksel Kalay elde etti. Başpehlivanlık mücadelesine girenlere madalyaları Vali Abdülkadir Demir tarafından verildi. Diğer sekiz boyda dereceye giren güreşçilere madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi. Törenin açılışında konuşan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu hasat sonu şenliklerine katılan tüm misafirlere, protokol üyelerine ve güzel ülkemizin dört bir tarafından yağlı güreşlerimize iştirak eden tüm pehlivanlarımıza, güreşçilerimize teşekkür etti.
Vali Abdülkadir Demir  de madalya töreninde yaptığı konuşmada, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Honaz’ın dağı, Honaz insanı gibi yüce. Biliyorsunuz Honaz dağı Ege Bölgesinin en yüksek zirvesi ve bu zirvede bütün güzellikler var. Ama Honaz da sadece Honaz dağı değil çok farklı özelliklerde var. Honaz Denizli’nin enerji merkezi. Artık şu anda Almanya’nın en büyük firmalarından bir tanesi Türk firmasıyla bir araya gelerek Türkiye’nin yüzde 2 oranında elektriğini burada üretecek. Tesislerin bitmesine çok az bir süre kaldı. Denizli’nin çimento fabrikası Honaz’da, Mermer Organize Sanayi, Deri Organize Sanayi Honaz’da. Bu kadar yüksek ekonomiye sahip bir ilçede bundan sonrada yapılabilecek çok şeyler var. Bunların dışında Denizli’nin en önemli antik kenti burada. Colossae Antik Kentini de inşallah Denizli’ye ve tarihe kazandıracağız” dedi.
   Denizli’nin Honaz denince ilk akla gelenin kiraz olduğunu sözlerine ekleyen Vali Demir, “Geçen seneye göre hem fiyat olarak hem üretim olarak çok daha bereketli bir yıl geçti. Honaz bu kadar ekonominin beyniyken burada taşımacılık ve lojistiğin de merkezi olacaktır. Bildiğiniz gibi Kaklık Lojistik Merkezi, devlet demir yollarının Türkiye’deki gerçekleştirdiği ilk merkezlerden birisi oldu. Denizli Kaklık arasındaki bütün hatlar döşendi. Kısa bir süre içerisinde de işadamlarımız artık bütün yüklerini İzmir Limana çok daha ucuz ve çok daha seri olarak ulaştıracaklar” diye konuştu. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

yağlı güreşyağlı güreş