HONAZ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ HİZMET BİNASI AÇILDI.

Honaz Süt Üreticileri Birliği’nin hizmet bürosu törenle açıldı. Honaz Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Yurtseven, açılışta yaptığı konuşmada “İlçemizde mevcut 22 mahallenin 18’nde soğuk süt zinciri yani soğutma tanklarından süt alımı sağlanmış olup, 7 süt alan firma bulunuyor” dedi.
Honaz Süt Üreticileri Birliği’nin hizmet bürosu törenle açıldı. Törene Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Münir Altınbaş, Acıpayam Süt Üreticileri Birliği Başkanı Muzaffer Yılmaz, Honaz Ziraat Odası Başkanı İsmail Top, Hay-Kop Başkanı Mehmet Varol, Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Topaloğlu, Honaz Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Yurtseven ve Honazlı süt üreticileri katıldı. 
Honaz Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Yurtseven, Honaz Süt üreticileri Birliği’nin 2009 yılında 36 üye ile kurulduğunu, 539 üyeye ulaştıklarını belirtti. Başkan Yurtseven “İlçemizde mevcut 22 mahallenin 18’nde soğuk süt zinciri yani soğutma tanklarından süt alımı sağlanmış olup, 7 süt alan firma bulunmaktadır. Akbaş, Aşağıdağdere, Gürlek ve Kaklık Mahallelerinde toplama süt olarak toplanmaktadır. Birliğimizin 539 üyesi vardır. Bunlardan 4 tanesi hastalıklardan ari işletme olup, hastalıklardan ari işletmenin ikisi, Avrupa Birliği onaylıdır. 441 üyenin 1182 ineğine 265 bin 950 TL anaç sığır desteği yapılmıştır. 2015 yılında suni tohumlamadan doğan 1212 adet buzağıya brucella aşısı yapılmıştır. Ülkemizde süt fiyatını belirleyen Ulusal Süt Konseyi vardır. Temmuz 2014 yılından beri süt fiyatını litresini 1.15 kuruş belirlemiştir. Sanayiciler ürünleri satamadıklarından yakınıp, süt aldıkları yerlerden süt alımı yapmamaktadır. Fiyatlar 0.90 kuruşa düşmüştür. Bizler küçük işletmeler hayvanlarımızı satmadan devletimizin bu krizi çözmesini bekliyoruz. Hizmet büromuz için maddi ve manevi destek veren başkanımız Turgut Devecioğlu’na çok teşekkür ederiz” dedi. 
Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Münir Altınbaş ise illerde yaşanan sıkıntıları Süt Konseyi’nde dile getirdiklerini belirterek “Dünyamız zor bir süreçten geçiyor. Orta Doğu’da yaşanan sıkıntılar aşıldıktan sonra, ihracatta rahatlama olacaktır. Ankara, üreticilerin yaşadıkları sıkıntılarını biliyor” diye konuştu. 
Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ise “Bizim üretici olmamız ayrı bir ayrıcalıktır. Orta Doğu’nun durumu malumdur. Tabii ki; arz talep meselesidir. Türkiye 2002 yılından bu güne kadar özellikle tarım ve hayvancılık alanında iktidarın desteklerini kimsenin unutmaması gerekir. Üretim, ve pazarlama alanında 12 yıla göre çok bir büyük bir farkındalık vardır. Hepimizin içinde bulunduğu bu gemi delinmeden yoluna devam edecektir” diye konuştu. 
Honaz Kaymakamı Turgut Gülen ise “Honaz Süt Üreticileri Birliği 2009 yılında kuruldu. Üreticilerimizin yolları açık olsun. Ülkemizde zaman zaman krizler oluyor. Türkiye krizlerin üstesinde gelebilecek güçtedir. Honaz Süt Üreticileri Birliği hizmet binası hayırlı olsun” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Honaz Belediyesi Düğün Salonu’nun altında bulunan Honaz Süt Üreticileri Birliği’nin hizmet binasının kurdelesi Kaymakam Turgut Gülen, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Münir Altınbaş, Acıpayam Süt Üreticileri Birliği Başkanı Muzaffer Yılmaz,Honaz Ziraat odası Başkanı İsmail Top, Hay-Kop Başkanı Mehmet Varol, Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail  Topaloğlu ve Honaz Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Yurtseven’ın kesmesi ile açıldı. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Süt Üreticileri BirliğiSüt Üreticileri BirliğiSüt Üreticileri BirliğiSüt Üreticileri BirliğiSüt Üreticileri Birliği