Aşıklar Honaz’da Atıştı.

 Honaz Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan şenliklerinde sahneye çıkan Ozan Nihat ve Âşıkların atışması renkli görüntülere sahne oldu.

 
 
Çarşı meydanı Belediye binası önünde gerçekleşen programa Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, AK Parti Honaz İlçe Başkanı Hüseyin Sarpay, protokol üyeleri ve çok sayıda Honazlı vatandaş katıldı. Batı Anadolu’nun ünlü aşığı Ozan Nihat, Erzurumlu âşık Selahattin Kazanoğlu ve Çukurovalı âşık Süphandereli’nin sahne aldığı program kimi zaman kahkaha tufanına ve ozanların atışmasına sahne oldu. Ozanların yapmış olduğu taşlamalar, lebdeğmez ve parodiler vatandaşlar tarafından tam not aldı.
Kendilerine has tarzlarıyla izleyenlerle diyalogda kuran ozanlar keyifli dakikalar yaşatırken sık sık alkışlandı. Üç yıldır Honaz’da Ramazan şenliklerine katıldıklarını belirten Ozan Nihat Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nun sanatçıya verdiği desteğe teşekkür etti.

Yapılan programın ardından bir konuşma yapan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu “Ramazan ayında belediyemizin gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinlikler Ramazan gecelerini bir ayrı güzel kılıyor. Ülkemizin değişilmez değeri olan ozanlık geleneğini unutulmaması için her sene programa dâhil ediyoruz. Ozanlar ülkemizde kolay yetişmiyor. Ozanlarımızın yaptığı programdan dolayı çok teşekkür ediyorum.”dedi.


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Aşıkların AtışmasıAşıkların Atışması