HONAZ BELEDİYESİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Honaz Belediyesi ile Türk Kızılayı Denizli şubesi Kan Merkezinin ortaklaşa 4 ayda bir yaptığı kan bağışı kampanyası Honaz Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirildi.
’Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla hareket eden Türk Kızılayı ile Honaz Belediyesi birlikte ortak bir kan bağışı kampanyasına imza attı. 5 Ekim Cuma günü Belediye hizmet binasında Kızılay Kan merkezinde görevli uzman personel tarafından bağışlar kabul edildi. Kan bağışında vatandaş desteğinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, 'Kızılay ’Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla konunun hassasiyetini ön plana çıkarıyor. Kaynağı tamamen gönüllü insanlar olan kan hayati öneme sahiptir. Kan bağışında önemli olan vatandaşın bu sürekliliği sağlayacak bilince erişmesi. Bizler belediye olarak düzenli periyotlar halinde Kızılay’la işbirliği yaparak, kan bağışı kampanyaları gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz personelimizin de destek verdiği bu kampanyada bağışta bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.' İfadesini kullandı. 

Dr. Hakan Yörük ve personelinin gerçekleştirdiği kan alım kampanyasında 33 ünite kan toplandı. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Türk Kızılayı Kan BağışıTürk Kızılayı Kan Bağışı