GÜVENİLİR GIDA EĞİTİMİ SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU.

Honaz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Güney Ege Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen, 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında 19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında 250 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirilen Güvenilir Gıda Eğitimi kursunda sertifika dağıtım töreni düzenlendi.
İlçede bulunan gıda satış ve toplu tüketim işletmelerine yılda en az bir kere denetim yapılmakta. İşletmelerin 5996 sayılı kanun uyarınca mevzuata uygunluğu denetlemektedir. Bu denetimler esnasında mevzuata aykırı durumlar tespit edilerek, gerekli düzeltici faaliyetleri uygulamak ve vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşmaları hedeflenmiştir. Honaz İlçesinde bulunan 340 adet kayıtlı satış ve toplu tüketim işletmelerinin mevzuata uygun olması adına Güney Ege Kalkınma Ajansına proje teklifi sunulup, sunulan proje kabul görerek eğitim çalışmaları yapıldı.
19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında ilçedeki birçok farklı işletme grubundaki vatandaşlara eğitimler verildi. Eğitim süresinde 250 katılımcıya yaptıkları işlerle ilgili gıda mevzuatı, kanun ve uygulamaları, iş güvenliği, hijyen ile ilgili bilgiler, HACCP – İSO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi bilgileri hakkında eğitim verildi.
Konuşmaların ardından 250 kursiyere sertifikaların dağıtılmasıyla tören sona erdi.
Sertifika törenine Honaz Kaymakamı Zafer Öz, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz Erkaya, İlçe Daire Amirleri, Güney Ege Kalkınma Ajansı adına Emrah Balban, Honaz Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Kasım İncekara, Honaz Mahalle Muhtarları ve kursiyerler katıldı. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Güvenilir Gıda EğitimiGüvenilir Gıda EğitimiGüvenilir Gıda EğitimiGüvenilir Gıda EğitimiGüvenilir Gıda Eğitimi