HONAZLI GENÇLERDEN TARİHE YOLCULUK

Honaz Belediyesi Sosyal ve Kültürel etkinlikleri çerçevesinde ilçede eğitim gören 8’inci sınıf öğrencilere yönelik Çanakkale Gezisinin bu yıl ikincisini düzenledi.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, ecdadını daha yakından tanımaları maksadı ile Çanakkale’ye götürmenin kendilerine onur verdiğini söyleyen Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, bu tür sosyal etkinliklerin süreceğini belirtti. Devecioğlu; “Milli ve manevi değerleri genç nesillere aktarmak her Türk evladının en önemli vazifelerinden birisidir.  1915 ruhunu anlamak, geçmişini iyi bilip geleceğine ışık tutacak nesiller yetiştirmek için Belediyemizin öğrencilere düzenlemiş olduğu Çanakkale gezisi amacına ulaştığını düşünüyorum. Gençliğimiz geleceğimizdir, geleceğimizin güçlü olması içinde tek yol, geçmişle kurulacak sağlam bağlardır. Hüznün, gururun, umudun ve coşkunun bir anda yaşandığı gezimiz bazen gözyaşına bazen yüzlerde tebessüme dönüştü.” şeklinde konuştu.
İki otobüs halinde gece yola çıkan öğrenciler, ertesi sabah rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Mecidiye Tabyası, Koca Seyit, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Şehitler Abidesi, Seddülbahir Köyü ve Müzesi, Ezineli Yahya Çavuş, Anzak Köyü, Albayrak Sırtı, Kanlısırt, Kırmızısırt, Bomba Sırtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Aynalı Çarşı’yı ziyaret ettiler.  


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

ÇanakkaleÇanakkaleÇanakkaleÇanakkaleÇanakkale