19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e 'Gazi' unvanının verilmesinin gazilere olan övgü, minnet ve şükran duygularının göstergesi olduğunu bildirdi.
 
Devecioğlu, 19 Eylül Gaziler Günü dolasıyla yayımladığı mesajında, vatan için canlarını feda eden şehitlerin yanında her karış toprağı kahramanca savunan gazilerin değerinin anlaşılması ve onların temsil ettikleri kutsal makamın kavranması açısından 19 Eylül Gaziler Günü’nün ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.
 

Başkan Devecioğlu, 'Üstün cesaret ve kahramanlık örneği göstererek vatanı düşman işgaline karşı müdafaa eden gazilere hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek, hayatta kalanları hatırlamak ve sorunlarıyla yakından ilgilenmek, toplumun en büyük sorumluluklarından biri olan Türkiye’nin her yerinde özellikle terörle mücadele ederken gazilik unvanı alanlara sahip çıkmak, onları el üstünde tutmak gerekiyor. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, önce şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum' ifadesini kullandı. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Başkanımız Turgut DEVECİOĞLU