MODERN HONAZ STADYUMU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI.

Haziran 2016’da temeli atılan 750 seyirci kapasiteli Honaz İlçe Futbol Sahası inşaatında sona gelindi. Honaz’a giderek sahada ki son durumu yerinde inceleyen Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Proje Mühendisinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
ZEMİN TAMAM, SIRA ÇEVRE DÜZENLEMESİNDE
Sahanın teknik şartnamesi FİFA Standartlarına uygun Star-1 belgeli sentetik zeminli olacak şekilde tasarlandı. Aynı anda 4 takımın yararlanabileceği soyunma odalarında çalışmalar sürüyor. Sahanın akşam saatlerinde kullanılması için yapılacak aydınlatma çalışmalarının ardından tribünler monte edilerek stadyum kullanıma hazır hale gelecek.
EN GEÇ 45 GÜNDE TAMAMLANACAK
Sahada ki incelemelerinin ardından Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu makamında ziyaret eden İbanoğlu, burada yaptığı açıklamada Honaz Futbol Sahasının yenilenme çalışmalarında sona gelindiğini, önümüzdeki bir ay veya 45 gün gibi bir sürede tamamlanacağını kaydetti. İbanoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yatırım politikaları doğrultusunda Denizli’de, futbol sahası ve spor salonu olmayan ilçenin kalmamasını arzu ettiklerini belirtti.
DEVECİOĞLU “SPORA VE GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ”
Spora ve gençliğe yapılan yatırımların çok önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, sosyal ve sportif amaçlı her türlü çalışmaya Honaz Belediyesi olarak destek verdiklerini kaydetti.
Honaz Futbol Sahası, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından gönderilen ödenekle yaklaşık 1.500.000 TL’ye maloldu. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Honaz StadıHonaz StadıHonaz StadıHonaz Stadı