HONAZ’DA DİYABET SEMİNERİ YAPILDI.

Honaz Belediyesi ve Özel Denizli Tekden Hastanesi işbirliğinde, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü vesilesiyle Honaz’da bir seminer düzenlendi.
Honaz Belediyesi Halk Eğitimi Merkezi salonunda Özel Tekden Hastanesinden Uzm. Dr. İbrahim Özdeş’in anlatımı ile diyabet nedir, tanımı, teşhis ve tedavileri, sağlıklı ve düzenli beslenme konulu sunumlarını slayt gösterisi eşliğinde gerçekleştirdi. Katılımın yüksek olduğu seminerde Dr. İbrahim Özdeş; Amaçlarının hastalıkla mücadele, vatandaşları diyabet konusunda bilgilendirme ve destek vermek olduğunu söyledi. Halk arasında ’şeker hastalığı’ olarak bilinen diyabet hastalığının ülkemizde gittikçe arttığını belirterek, diyabetin etkin müdahale gerektiren bir hastalık olduğunu, kontrol altına alınmadığı zaman göz, böbrek, kalp ve damarlarda yapısal değişikliklere neden olarak ek hastalıklara ve ölüme yol açtığını söyledi.
Ülkemizde diyabet ve diyabete bağlı gelişen sağlık problemleri önemli bir yer tuttuğunu belirten Özdeş; “Her yıl 14 Kasım’ da kutlanmakta olan Dünya Diyabet Günü,  diyabet dünyasının en önde gelen farkındalık kampanyasıdır. Toplumumuzu bu konuda bilinçlendirmek ve sağlıklı beslenme ile daha dikkatli ve daha bilinçli bireyler oluşması adına bizde böyle bir semineri Honaz’da gerçekleştirdik. Seminerin düzenlenmesinde bizlere ev sahipliği yapan Honaz Belediye Başkanı Sayın Turgut Devecioğlu’na teşekkür ediyor, katılımda bulunan vatandaşlarımıza da sağlıklı günler diliyorum.” şeklinde konuştu.
Çağımızın en önemli hastalıklarından biri olan diyabet hakkında farkındalığın arttırılması ve bu hastalığın tehlikelerinin vurgulanması amacıyla Tekden Hastanesi ile sağlık toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, bugüne kadar halkımızı hak ettikleri en güzel hizmetlerle buluşturduk. İmar düzenlemelerimiz, sosyal tesislerimiz, park ve bahçelerimiz, eğitim imkânlarımız gibi daha birçok alanda hemşerilerimizin rahatını gözettiğimiz sosyal belediyeciliği esas aldık. Bu kez de sağlıklarını ihmal etmemeleri anlamında, konuyu uzmanından dinlemek için değerli bir doktorumuzu getirdik onlara. Honazlı kardeşlerimiz bu sayede doktorumuza tüm merak ettiklerini sorma imkânı buldular. Bu destek ve duyarlılıklarından dolayı Tekden Hastanesi yöneticilerine teşekkür ediyor, nice sağlık buluşmalarında tekrar bir araya gelmeyi umut ediyorum” dedi.
Düzenlenen seminer sonunda hastane yetkilileri tarafından seminere katılan vatandaşlara kan şekeri ölçümü yapıldı. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Honaz Diyabet SemineriHonaz Diyabet SemineriHonaz Diyabet SemineriHonaz Diyabet Semineri