AFŞİNBEY MAHALLESİNE YENİ PARK ALANI.

Honaz Belediye Başkanlığı tarafından ilçe genelinde gerçekleştirilen üstyapı çalışmalarının yanı sıra TOKİ konutları yanındaki parkın yapımı da sürüyor. Afşinbey Mahallesi PAÜ Honaz Meslek Yüksek Okulu yakınında devam eden park yapım çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete girecek.
Honaz Belediyesi ve İLBANK İller Bankası işbirliği ile Afşinbey Mahallesi TOKİ Konutları ve PAÜ Honaz Meslek Yüksek Okulu’nun da yer aldığı bölgede, toplam 4800 metrekarelik alanda süren çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, “Bu parkımız ilçemize ve özellikle öğrencilerimizin yoğun olarak yer aldığı Afşinbey Mahallesine yeni bir soluk alma mekânı kazandıracaktır. Ekiplerimiz gerekli ön hazırlık çalışmalarını başlattılar ve modern bir park yapımı için çalışmalarını yoğunlaştırdılar. Bu parkımız tamamlandığında; içerisinde çocuk oyun grubu, dış mekân spor aletleri ve oturma yerleri ile çocukların oyun oynadığı, büyüklerin spor yapıp birlikte vakit geçirdiği müstesna bir eğlendinlen alanı özelliğini kazanacaktır.” dedi.
Devecioğlu yapılan parkların korunması gerektiğinin de altını çizerek; “Şu anda yapmış olduğumuz bu parkımızın yanında diğer mahallelerde de park yapım ve bakım çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını, parklara ve yeşil alanlara kendi malları gibi sahip çıkmalarını istiyoruz. Yeni parklar yapmak kadar yapılmış olanları korumak ve bu bilinci geliştirmek hepimizin görevidir” diye konuştu. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Afşinbey mh park alanıAfşinbey mh park alanıAfşinbey mh park alanıAfşinbey mh park alanıAfşinbey mh park alanı