BAŞKAN DEVECİOĞLU’NDAN VERGİ HAFTASI MESAJI.

27. Vergi Haftası münasebeti ile Honaz Malmüdürü Nil Olgun ve müdürlük personeli, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu makamında ziyaret etti.
Malmüdürü ve beraberindeki heyetten çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Devecioğlu, vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu belirterek, vergi gelirlerinin büyük önem taşıdığını söyledi. Eğitimden sağlığa, sanayiden güvenliğe kadar birçok kurumun vatandaşlar için bir yurttaşlık vazifesi olan vergi sayesinde ayakta kaldığını kaydeden Devecioğlu; “Ülkemizde 1989 yılından itibaren her yıl Şubat ayının son haftası verginin toplumun tüm kesimlerince benimsenmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması için Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Vergi Haftası’nın amacı, vatandaşlarımızın vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarını arttırmak, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da ülkenin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmaktır. Vergi gelirleri tüm kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesinde gerekli olan ekonomik kaynağın sağlanmasında büyük önem taşımaktadır” dedi.
Devecioğlu; “Verginin kutsal olduğu ve vergiler ile ülkenin daha müreffeh ve mutlu günler yaşayacağı bilgisini hatırlatarak, tüm mükelleflerimizin ve Vergi Dairesi çalışanlarımızın 27. Vergi Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, tüm mükelleflerimize hayırlı kazançlar diliyorum” diye belirtti.


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Vergi Haftası