HONAZ’DA SEYYARA GEÇİT YOK.

Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu,  özellikle halkın yoğun olduğu bölgelerde sayıları gittikçe artan seyyar satıcılara göz açtırmayacaklarını açıkladı.
Seyyar satıcılar tarafından satılan güvensiz gıda ve benzeri ürünlerin satışının engellenmesi yanında kaldırımı işgal ederek esnaflarla haksız rekabet içerisine giren seyyar satıcılara asla izin vermeyeceklerini de belirten Başkan Devecioğlu, denetimleri arttırdıklarını kaydetti.
“Şartlar ne olursa olsun, seyyar satıcıların satış yapmasına izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine denetimlerimizi sıklaştırdık. Yasalar neyi emrediyorsa onu uygulayacağız.  Amacımız, halkın sağlıklı ürün tüketmesi ve esnafın haksız rekabet nedeniyle zarar görmemesidir” şeklinde konuştu.
Devecioğlu, okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin sağlık ve güvenliği açısından da alınan bu önlemlerin devam edeceğini belirtti. Okul çevreleri, çarşı meydanı ve organize sanayi bölgesindeki fabrikalar çevresinde gıda ve benzeri ürünler satan seyyar satıcıların satış yapmalarına izin verilmeyeceğini de belirten Başkan Devecioğlu, “Seyyar satıcıya geçit yok” dedi. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Seyyar SatıcılarSeyyar SatıcılarSeyyar SatıcılarSeyyar SatıcılarSeyyar Satıcılar