BAŞKAN DEVECİOĞLU’NUN ACİL SERVİS İSYANI

Honaz Devlet Hastanesinin acil servisinde görevli bazı hemşire ve acil tıp teknisyenleri tarafından vatandaşlara karşı hoş olmayan tutumlar sergilendiğini belirten Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu açıklamalarında şu sözlere yer verdi; 
“AK Parti hükümeti, iktidara geldiği ilk günden bu yana her alanda önemli icraatları ortaya koyarak, başarılı hizmetleri milletimizle buluşturmuştur. 
Bunlardan en önemlisi de sağlık alanında yapılan devrim niteliğinde ki düzenlemelerdir. Bugün şehrimizin tüm hastanelerinde her türlü teknik donanımın var olduğunu görmek, bizleri son derece gururlandırmaktadır. Geçmişte olduğu gibi hastane kuyruklarında ki sıralar, hastanelerde rehin kalmalar artık sona ermiş, bir devir kapanarak sağlık alanında yeni bir dönem başlamıştır. Ancak yaşanan bu güzellikleri hala özümseyememiş sağlık personellerinin var olması da vatandaşlarımız açısından son derece üzüntü verici bir durumdur. 
Honaz Devlet Hastanemizin acil servisinde görev yapmakta olan hemşire ve acil tıp teknisyenlerinin, maalesef bu düzenlemeleri kabul etmez nitelikte vatandaşlarımıza karşı tutum ve tavır içerisinde olmaları, hastalarımıza sözle sert ifadeler kullanmaları, vatandaşımızın yasal hakkı olan hizmeti vermekten uzak durmaları, hastalarımızın koridorlar da muayene sırası beklerken görevli personelin odalarında keyfi bir şekilde çay, kahve, meşrubat, kuruyemiş v.b. şeyler ile vakit geçirmeleri, bizleri derinden yaralamaktadır. Bu anlamda yerel idare olarak vatandaşlarımızın bizlere yaptığı müracaatlar ve bizim ilgili birim ve yöneticiler ile yaptığımız görüşmelere bağlı olarak, önümüzdeki süreçte vatandaşlarımızın acil servis hizmetlerini en iyi şekilde almaları gerektiğini düşünmekteyim. 
AK Parti iktidarı döneminde Sağlık Bakanlığımızın ortaya koyduğu yeniliklere kimsenin set çekmeye, engel koymaya, hele hele vatandaşına kötü davranmaya hakkı yoktur. Bu anlamda konunun hassasiyetine binaen bir kere daha yetkililerin ve ilgililerin, bu meseleye önemle eğilmeleri gerektiğini burada hatırlatmak isterim. 
Yola çıktığımız ilk günden beri sadece halkımıza hizmeti kendine ilke edinen bir anlayışın temsilcisi olarak, hiçbir vatandaşın, hiçbir kurum ve kuruluşta mağduriyet yaşamaması ve yasal haklarını kullanmaları noktasında hassas olacağımızı bir kez daha hatırlatır, kamuoyunun bilgisine sunarım.” 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

HastaneHastaneBaşkanımız