HÖYÜK CADDESİ YENİLENDİ.

 2011 yılında başlattığı altyapı ve yol düzenleme çalışmaları kapsamında Höyük Caddesi’ni yeniden düzenleyen Honaz Belediyesi, caddeyi ilçemize yakışır bir görünüme kavuşturuyor.

 
İlçemizin giriş ve çıkış güzergâhında bulunan ve 1250 Metreuzunluğunda ki Höyük Caddesinde Honaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde devam eden çalışmalarda ilk olarak yol genişletilerek trafiğin rahat işlemesi sağlandı. Ardından Aydem ve Türk Telekom gibi kurumların altyapı çalışmaları ile elektrik ve telefon hatları yer altına alındı. Eski beton aydınlatma direkleri yerlerinden kaldırılarak, daha modern aydınlatma sistemine sahip metal direkler dikildi. Bu sayede cadde, önceki görüntü kirliliğinden de kurtulmuş oldu. Belediyemiz Su ve Kanalizasyon ekipleri tarafından içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri elden geçirilerek yenilendi. 
 
Höyük Caddesi Modern Bir Görünüme Kavuşuyor
Höyük Caddesi’nin her iki tarafında ortalama 3’er metrelik kaldırımlar yapılarak yaya ulaşımına uygun hale getirildi. Kaldırım bordür taşları ise 10 cm’lik yükseklikleri ile engellilerin kullanımına uygun olarak tasarlandı. Yol üzerinde üst yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra sıcak asfalt ile kaplanıyor. Üç etap halinde gerçekleştirilen çalışmalarda toplam 12350 ton plentmiks temel malzemesi ve 5300 ton sıcak asfalt kullanıldı. Asfalt çalışmaları tamamlanan caddelere trafik akışını rahatlatmak ve öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde giriş çıkışlarını sağlamak amacı ile trafik yönlendirme çizgileri ve yaya geçitleri çizildi.
 
İlçemizin Organize Sanayi Bölgesi güzergâhından giriş yeri ise yeni baştan düzenlendi. Kervan Yolu ile kesişen noktada kaldırım ve yeşil alanlar oluşturuldu ve sıcak asfalt ile kaplanarak daha modern bir görünüme kavuşması sağlandı.


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

höyük caddesi yeni halihöyük caddesi eski hali