ÇEVRE DÜZENLEMESİNE ÖZEL ÖNEM

 Son zamanlarda yapılan çalışmalar ile ilçemizde ki aktif yeşil alan miktarını arttıran Honaz belediyesi, çevre düzenleme, yenileme ve yeşillendirme çalışmalarına devam ediyor.

Honaz Belediyesi, kentin giriş bölgesinde bulunan Höyük Caddesi  ile Afşinbey Mahallesinde ki toplam 5000 metrekarelik alanda yapılan çalışmalarda iş makinalarının desteği ile bölgedeki çalılık ve otları temizleyerek ve yeniden düzenleyerek atıl durumdaki araziyi kente kazandırdı. Yapılan çalışmalar ile bölgede çiçek adaları, dekoratif taş düzenlemeleri ve çim alanları oluşturuldu. Bununla birlikte çınar, ardıç, limon çamı, toros sediri,alev ağacı, gül ve ateş dikeni bitkileride çimlendirilen alanlara dikildi. Afşin bey mahallesinde oluşturulan yeşil alanda ise çimlendirme çalışmaları çim ekim döneminde yapılacak.
Honaz Belediye başkanı Turgut Devecioğlu, “ Yeşili bol, temiz bir Honaz “ vizyonu çerçevesinde ilçenin dört bir yanında çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, “Vatandaşlarımızın daha yeşil bir Honaz’da yaşamaları için mahallelerde parklar ve yeşil alanlar oluşturduk. Muhtelif park çalışmalarımız halen sürüyor. Honaz kent merkezimizde daha önce el atılmamış bölgelerimizi de yeniden düzenleyerek ilçemize kazandırdık. Yeşil alan ortalamamız ile bölgede önemli bir yere sahibiz. Çevre düzenleme ve yenileme çalışmalarımız ile Honaz’ın her noktasını daha güzel ve yaşanabilir hale getiriyoruz” dedi.


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

çevre düzenlemesiçevre düzenlemesi belediye önü